Daşkəsən Rayon Təhsil Şöbəsinin müdiri Zaur Məmmədovun adı, Daşkəsən ictimaiyyətinə bəlli bir addır. Xoşbəxt o şəxsdir ki, onu geniş ictimai auditoriya daşıdığı vəzifəsinin öhdəsindən layiqincə gəlmək bacarığına, xeyirxah əməllərinə, ziyalılığına, yaradıcılıq qabiliyyətinin göstəricilərinə və.s-yə görə tanıyıb hüsnü-rəğbət bəsləyirlər..
Daşkəsən Rayon Təhsil Şöbəsinin müdiri Zaur Məmmədov üstünə düşən vəzifəni məsuliyyətlə yerinə yetirməyə çalışır. Belə ki Zaur Məmmədov dərs də dinləyir, məktəblərin təmiri, digər çatışmazlıqlarla da ciddi məşğul olur. Zaur Məmmədov tədrisin səviyyəsinin yüksəldilməsi üçün maddi-texniki bazanın möhkəmləndirilməsini əsas amillərdən sayır. Qəribə görünsə də şöbənin müdiri bu tədris ilində şöbənin əməkdaşları ilə birgə bütün tədris müəssisəsində olmuş, kollektivlə görüşmüş, tədrisin vəziyyətini yüksəltmək üçün təklif və tövsiyyələrini verməklə ayrı-ayrı məktəblərdə dərslərdə olmuşdur.
Bütün kənd və şəhər məktəblərində göstərdiyi qayğıya görə məktəb direktorları müəllimlər və valideynlər təşəkkür edirlər.