Siyasət iki cür olur – rəhmani siyasət və şeytani siyasət. Gəlin görək bu gün Ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən daxili və xarici siyasətin sayəsində xalqımız və dövlətimiz nələri əldə edib. İlk növbədə əlbəttə ki, ölkəmizdə artıq uzun müddətdən bəri davam edən siyasi stabillik, əmin-amanlıq və sürətli iqtisadi inkişaf qeyd olunmalıdır. Xüsusilə son bir neçə ildə bütün dünyada müşahidə olunan terror dalğası, hərbi münaqişələr, bir çox dövlətlərin məruz qaldıqları dağıntılar və bunların nəticəsi olaraq getdikcə böyüyən iqtisadi böhran fonunda Azərbaycanda davam edən sabitlik, dinamik inkişaf, insanlarımızın rifahının getdikcə artması – bütün bunlar əlbəttə ki, məhz rəhmani siyasətin göstəriciləri və nəticələridir. O zaman sual oluna bilər – bəs şeytani siyasət necə olur? Təəssüflər olsun ki, bu gün ölkəmizə qarşı belə siyasət yürüdənlər də az deyil. O cümlədən öz şəxsi maraqlarını təmin etmək məqsədilə bəzi xarici dövlətlərə sığınaraq, haqsız və əsassız yerə ölkəmizə qarşı şər və böhtanlar yağdıranlar da belələrindəndirlər. Lakin bu gün bütün bunlara son qoymağın vaxtıdır. İqtidara yaxud da müxalifətə mənsubluğundan asılı olmayaraq bu gün hər kəs milli birlik və həmrəylik naminə vahid yumruq kimi, bir qüvvə ətrafında birləşməlidir. Xalqımızın, ölkəmizin gələcəyini təmin edə biləcək bu yeganə qüvvə isə Prezident İlham Əliyevin başçısı olduğu Azərbaycan dövlətidir. Bu birliyimiz, milli həmrəyliyimiz təmin olunarsa, biz nəinki ən yaxın zamanda işğal olunmuş torpaqlarımızı geri alarıq, hətta bizim qarşımızda artıq heç bir qüvvə belə davam gətirə bilməz.
Mən hər kəsi milli həmrəyliyə çağırıram! Biz bu torpaqlarda doğulduq, bu torpaqlarda yaşayırıq və bu torpaqlarda da öləcəyik. Bu gün cənab Prezidentimizin ətrafında əsil vətənpərvər, sağlam və dürüst gənclik var ki, onlar öz ölkəmiz üçün, öz ölkəmizdə şərəflə çalışır, Vətənimizə, millətimizə fayda verirlər.
Bizim nicatımız da yalnız bundadır!
Avropa Armrestlinq Federasiyasının vitse-prezidenti,
Azərbaycan Qol Güləşi Federasiyasının prezidenti Cəsarət Əhmədov.