Abşeronun Məhəmmədi kənd bələdiyyəsinin sədri Xəyaləddin Məmmədov vəzifəsini vicdanla yerinə yetirən, təmsilçisi olduğu dövlətin, hakimiyyətin, xalqın və prezidentin etimadını yüksək səviyyədə doğrulda bilən insandır.
Xəyaləddin Məmmədov bütün işləri yüksək professionallıqla və böyük operativliklə icra edir! Bunun sirri onun Abşeronun Məhəmmədi kənd bələdiyyəsinin sədri kimi çoxsahəli professional olmasıyla, dövlətçiliyimizin və prezidentimizin yüksək reytinqini hər şeydən uca tutmasıyla bağlıdır!
Abşeron rayon Məhəmmədi bələdiyyəsinin sədri Xəyaləddin Məmmədov - bələdiyyə iclasının qərarı və Abşeron rayon İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü ilə qəsəbə ərazisində İkinci Dünya müharibəsi qəhrəmanlarının şərəfinə qoyulmuş abidə və park yenidən qurulub.
Hazırda abidəyə gedən yol və ətraf ərazilərdə abadlıq işləri sürətlə davam edir. Bununla yanaşı ərazidə yaşıllıq zolağında əlav kolları və ağaclar əkilib.
“Veteranlar parkı”nın keçmiş sovet dövründə müharibədəki qələbənin 50 illiyi şərəfinə istifadəyə verilib.
Bizdə hörmətli Abşeronun Məhəmmədi kənd bələdiyyəsinin sədri Xəyaləddin Məmmədovu dövlətimizə şərəfli xidmətində yeni-yeni uğurlar başarılar diləyirik.